Protokół z sesji Rady Miasta Ustroń z dnia 27 maja 2004 r.
RSS
P R O T O K Ó Ł N r XX / 2004
z sesji RADY MIASTA USTROŃ
odbytej w dniu 27 maja 2004 r.
W sesji udział wzięło 15-tu radnych.
Listy obecności radnych oraz zaproszonych gości stanowią załącznik nr 1 do protokołu.
1. Otwarcie sesji i stwierdzenie jej prawomocności
Sesja Rady Miasta rozpoczęła się w dniu 27 maja 2004 roku o godz. 14-tej w sali sesyjnej Urzędu Miasta w Ustroniu. Sesję otworzyła Przewodnicząca Rady E.Czembor, która prowadziła także I-szą część sesji. Po przerwie obrady prowadził Wiceprzewodniczący S.Malina. Po przywitaniu radnych oraz gości Przewodnicząca Rady stwierdziła, na podstawie listy obecności, że obrady sesji są prawomocne.
2. Uchwalenie porządku obrad
Do przedstawionego przez Przewodniczącą E. Czembor projektu porządku obrad Burmistrz I. Szarzec zgłosił wniosek w sprawie wprowadzenia dodatkowego projektu uchwały w sprawie zmian w budżecie miasta na rok 2004 w zakresie dochodów i wydatków budżetowych.
Innych propozycji nie wniesiono zatem po uzupełnieniu projektu porządku obrad o zgłoszony projekt uchwały Przewodnicząca E. Czembor zarządziła głosowanie w wyniku którego porządek obrad został przyjęty jednogłośnie przez 13-tu radnych obecnych na sesji.
Porządek obrad stanowi załącznik nr 2 do protokołu.
3. Przyjęcie protokołu Nr XIX/2004 z sesji Rady Miasta odbytej w dniu 22 kwietnia 2004 r.
Do skrótu protokołu przedstawionego przez Wiceprzewodniczącego S. Malinę nie wniesiono uwag. Został on przyjęty jednogłośnie przez radnych .
4. Informacja na temat przygotowania miasta do sezonu letniego
Materiały informacyjne dla radnych, w tym punkcie porządku obrad, zostały opracowane przez stosowne wydziały Urzędu Miasta oraz Straż Miejską, Bibliotekę Miejską, Muzeum Ustrońskie oraz służby porządkowe i ratownicze działające na terenie naszego miasta. Jak poinformował Burmistrz I.Szarzec ocena przygotowania miasta do sezonu prowadzona jest na bieżąco a wszelkie uwagi zgłaszane w tym względzie są przez odpowiednie służby , w miarę posiadanych możliwości, także usuwane na bieżąco. Podobnie dzieje się w sytuacji zgłaszania jakichkolwiek uwag do sposobu wykonywania tych zadań. Pozytywnie oceniła przygotowany materiał Przewodnicząca E.Czembor , zwracając uwagę zarówno na tegoroczny, bogaty kalendarz planowanych imprez, jak i różnorodność zagadnień jakie omówione zostały w materiale informacyjnym. Następnie Naczelnik Wydz. Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki D.Koenig przedstawiła w kolejności wszystkie imprezy, jakie zaplanowane zostały na bieżący sezon. Zgodnie z tym pierwszą z imprez organizowanych w ustrońskim amfiteatrze będzie impreza „Dzieci-dzieciom, dzieci-Rodzicom”, a dalej ze stałych imprez m.in. Festyn Miast Partnerskich i Dożynki Miejskie. Nowością w tegorocznym sezonie będzie impreza „Lato z radiem”, sponsorowana przez Kolej Linową na Czantorię, która odbędzie się na stadionie KS „Kuźnia”. Kontynuowane będą także - wprowadzone po raz pierwszy w ubiegłym sezonie - Lato z Filharmonią oraz koncerty na Rynku. W tym miejscu p .Naczelnik wspomniała o możliwości korzystania także w okresie letnim z kart rabatowych umożliwiających tańszy wstęp na biletowane imprezy osobom wypoczywający w obiektach wczasowych w naszym mieście.
Przedstawiona informacja stanowiła przedmiot dyskusji w poszczególnych komisjach Rady, w szczególności komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki, która pozytywnie oceniła całość przygotowanego materiału. Komisja wyraziła przy tym swoje zadowolenie z planów kontynuowania w bieżącym sezonie koncertów Filharmonii i koncertów na Rynku, o co Komisja zabiegała w swoich wnioskach skierowanych do Burmistrza.
Podobnie pozytywne stanowisko podjęła także Komisja Budżetu i Przestrzegania Prawa przy czym wyrażona przez Komisję opinia dotyczyła przede wszystkim spraw związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa w mieście w okresie letniego sezonu. W tym zakresie odpowiednie służby przedstawiły wyczerpującą informację deklarując przy tym ze swojej strony dołożenie maksimum starań w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa w tym okresie zarówno mieszkańcom jak i przebywającym w naszym mieście kuracjuszom i gościom.
Nie podjęto innych głosów w dyskusji zatem Przewodnicząca uznała ten punkt porządku obrad za wyczerpany.
Informacja opracowana w tym temacie stanowi załącznik nr 3 do protokołu.
5. Podjęcie uchwał w sprawach :
A/ przyjęcie Strategii Miasta Ustroń na lata 2005-2015
Przedstawiając projekt powyższej uchwały Burmistrz I.Szarzec przypomniał, że przedłożona do uchwalenia strategia stanowi wynik prac jakie zostały podjęte kilka miesięcy wcześniej przez Stowarzyszenie Delta Partner oraz dyskusji prowadzonych w tym temacie przez komisji Rady oraz w trakcie konsultacji społecznych. Podobnie informował M. Werpachowski ze Stowarzyszenia Delta Partner informując nadto, że w trakcie trwających konsultacji a przede wszystkim dyskusji w komisjach Rady, wniesionych zostało do strategii szereg uwag i poprawek uwzględnionych w wersji przedstawionej do uchwalenia. Jak poinformował frekwencja na spotkaniach konsultacyjnych była duża a w spotkaniach uczestniczyli m.in. mieszkańcy, oraz przedsiębiorcy. W tym miejscu M. Werpachowski informował o wprowadzeniu do strategii zadania dot. budowy zbiorczej drogi obszarowej, prowadzącej pod skarpą od ulicy Cieszyńskiej w kierunku Brzegów, które zostało zgłoszone w trakcie ostatniej z konsultacji społecznych. Zdaniem M. Werpachowskiego opracowany materiał należy uznać jako dobry bowiem w sposób obszerny ale także i szczegółowy zaprezentowane zostały tam zadania, jakie miasto powinno wykonać we wskazanych okresach czasu.
Podejmując w następnej kolejności głos Przewodnicząca E.Czembor informowała radnych o szeregu wnioskach zgłoszonych przez komisje Rady. Wnioski te zostały uwzględnione w ostatecznej wersji Strategii w związku z czym Przewodnicząca proponowała podjąć głosowanie nad projektem powyższej uchwały.
W tym miejscu radny T. Dyrda uznał, że przedstawiona do uchwalenia wersja strategii nie może stanowić dokumentu ostatecznego w związku z wieloma uwagami , jakie mieszkańcy zgłosili w trakcie ostatniego spotkania konsultacyjnego.
Ze stanowiskiem radnego nie zgodziła się Przewodnicząca Rady, której zdaniem radni posiadają na temat strategii dostateczny pogląd będący efektem wielu wspólnych dyskusji prowadzonych na ten temat w związku z czym nie ma potrzeby by temat uchwalenia strategii przesuwać na jedną z kolejnych sesji, tym bardziej, że istnieje możliwość podjęcia w trakcie obecnej sesji dyskusji nad zgłoszonymi uwagami.
Jak informował R. Chybiorz ze Stowarzyszenia Delta że w konsultacjach społecznych , w trakcie których zgłoszono uwagi o których wspomniał radny T. Dyrda, uczestniczyło 10 osób a uwagi te dotyczyły budowy :
- zbiorczej drogi obszarowej pod skarpą,
- dużej liczby mieszkań socjalnych z przeznaczeniem dla osób eksmitowanych z zasobów mieszkalnych S-ni Mieszkaniowej,
- ośrodka termalnego dla 800 osób,
oraz
- wykonania studium komunikacyjnego i krajobrazowego / dotychczasowe są nieaktualne/,
- przemieszczenia policji do budynku Telekomunikacji przy ul. Grażyńskiego. Obiekt ten miasto powinno wcześniej wykupić od właściciel.
Z wymienionych spraw wpisano do strategii zadanie związane z budową drogi pod skarpą przy czym w pierwszej kolejności realizowany będzie odcinek od ul. Brody do Partyzantów a następnie do Ustronia-Brzegów. Za zbyt czasochłonne, ze względu na ich ilość, uznał natomiast p. Chybiorz omawianie wniosków zgłoszonych przez komisje Rady. Tutaj jednak Przewodnicząca E. Czembor poinformowała radnego, że w wersji strategii, która została przedstawiona do uchwalenia uwzględniono wszystkie wnioski zarówno te zgłoszone przez Komisje, jak i dotyczące budowy drogi pod skarpą.
Pomimo udzielonych wyjaśnień radny T. Dyrda nie zmienił swojego zdania wnioskując o przesunięcie głosowania nad strategią na najbliższą sesję Rady, po przeanalizowaniu ostatecznej wersji tego dokumentu. Podobną opinię wyraził radny K. Kubala, którą wskazując na szerokie znaczenie strategii mówił o braku wiedzy Rady na temat stanowiska jakie w temacie strategii prezentują Stowarzyszenia działające na terenie naszego miasta.
Odmienne stanowisko prezentował wiceprzewodniczący S. Malina, który zwrócił uwagę radnego na możliwość wcześniejszego zapoznania się z całością wniosków zgłoszonych przez komisje. Uznał on, że przesunięcie głosowania na następną sesję nie wprowadzi nic nowego do strategii w związku z czym opowiadał się za zarządzeniem głosowania nad uchwałą.
W pewnym sensie z głosem radnego T. Dyrdy zgodziła się radna K. Brandys. Dotyczyło to jednak wyłącznie braku wiedzy niektórych radnych , na temat wniosków zgłoszonych przez komisje do strategii stąd radna proponowała aby przystąpić do omówienia tych wniosków, co w konsekwencji umożliwi głosowanie strategii w trakcie obecnej sesji. Głos ten poparła radna M. Szczotka. Propozycje radnych nie zmieniły stanowiska radnego T. Dyrdy, który nadal domagał się dostępu do całości opracowania stanowiącego ostateczną wersję strategii.
Ponownie głos zabrał Wiceprzewodniczący S. Malina zawracając uwagę, że w ostatniej z konsultacji uczestniczyli przedstawiciele większości Stowarzyszeń interesujących się strategią. W tym miejscu zwrócił też uwagę na nikłe zainteresowanie radnych całością niektórych materiałów sesyjnych, które z uwagi na swoją objętość nie są przekazywane w całości radnym a znajdują się do wglądu radnych w biurze Rady. Takie przypadki są każdorazowo sygnalizowane w projekcie porządku obrad sesji. Ostatnio taka sytuacja miała miejsce zarówno przy dokumencie strategii jak i programie gospodarki odpadami i ochrony środowiska. Innych głosów do dyskusji nie zgłoszono a ponieważ radny T. Dyrda nie wycofał swojego wniosku dotyczącego przesunięcia głosowania nad strategią na najbliższą sesje Przewodnicząca E. Czembor zarządziła stosowne głosowanie w wyniku którego wniosek został przez Rade oddalony bowiem za jego przyjęciem głosowało 2-ch radnych, przeciw 7-miu radnych natomiast 6-ciu radnych wstrzymało się od głosu.
W dalszej kolejności radny J. Waszek wycofał swój wniosek dotyczący sprzeciwu w przedmiocie budowy drogi pod skarpą a Przewodnicząca E. Czembor przedstawiła wszystkie wnioski zgłoszone do strategii przez komisje Rady oraz w trakcie prowadzonych konsultacji społecznych. Wnioski te stanowią załącznik nr 4 do protokołu. Do przedstawionych wniosków nie wniesiono uwag .
W strategii zapisana została modernizacja ulicy Dominikańskiej stąd Burmistrz I. Szarzec poinformował Radę, że w wyniku konsultacji prowadzonych ze Starostwem przygotowywane jest porozumienie w zakresie etapizacji w realizacji tego zadania oraz finansowania przez miasto przygotowania dokumentów umożliwiających rozpoczęcie tego zadania. Szersza informacja na ten temat zostanie przedstawiona radnym na sesji czerwcowej.
W dalszej dyskusji radny T. Dyrda pytał, czy przy opracowaniu strategii wzięto pod uwagę możliwości finansowe miasta, czy dokonano odpowiedniej symulacji w tym zakresie, a jeżeli tak to czy przeprowadzono stosowne uzgodnienia umożliwiające realizację tych zadań. Odpowiadając radnemu M. Werpachowski wskazał na końcową części strategii gdzie podane zostały możliwości finansowania ujętych w strategii zadań. Jego zdaniem przy umiejętnych zabiegach o pozyskanie środków zewnętrznych możliwa jest realizacja całości zapisanych zadań.Według wyjaśnień Przewodniczącej E. Czembor celem strategii było określenie zadań, których realizację miasto winno podjąć a która będzie stanowiła podstawę do ubiegania się o środki tzw. zewnętrzne na ich realizację. Aktualnie nie można natomiast stwierdzić, czy zapisane tam zadania będą realizowane stąd przedstawiona w par.2 projektu uchwały propozycja zapisu o możliwości wprowadzenia zmian w zapisie strategii.
W dalszej kolejności radna K. Brandys upewniła się, że nie wprowadzono do strategii innych poprawek poza wymienionymi w trakcie prowadzonej dyskusji /odpowiedzi udzielił M. Werpachowski natomiast Przewodniczący ZO Polana uznał za błąd brak propozycji konsultacji z zarządami osiedli, w przedmiocie zapisu zadań planowanych do strategii. Tutaj Przewodniczący wspomniał o remoncie drogi w Jaszowcu, budowie mostu na rzece Wiśle w rejonie osiedla Dobka oraz przywrócenia przystani kajakowej na stawie w Polanie. Z głosem p. W. Majętnego nie zgodziła się Przewodnicząca E. Czembor bowiem jak stwierdziła temat strategii był wielokrotnie dyskutowany zarówno na łamach Gazety Ustrońskiej jak i sesjach Rady zatem zarządy osiedli w każdym momencie mogły zgłosić swoje propozycje .
Ustalono, że uchwalony egzemplarz strategii przekazany zostanie do dyspozycji każdemu z zarządów osiedli działających w mieście .
Nie podjęto dalszej dyskusji zatem Przewodnicząca .Czembor zarządziła głosowanie w wyniku którego projekt uchwały podjęty został większością głosów bowiem
- za podjęciem uchwały głosowało - 13-tu radnych
- wstrzymało się od głosu - 2 –ch radnych
Uchwała Nr XX/175/2004 w sprawie przyjęcia Strategii Miasta Ustroń na lata 2005-2015 stanowi załącznik nr 4 do protokołu.
B / zatwierdzenia Programu Ochrony Środowiska i Planu Gospodarki Odpadami dla Miasta Ustronia
Informację w powyższym zakresie przedstawiła Naczelnik Wydziału Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa B. Jońcy. Jak poinformowała przedstawiony pod obrady program ochrony środowiska opracowany został w oparciu o wytyczne Ministerstwa Środowiska oraz konsultacje przeprowadzone w tym zakresie z zainteresowanymi tym tematem gremiami w efekcie czego w programie ujęte zostały zarówno cele i priorytety jak i zadania do wykonania z zakresu ochrony środowiska. Realizacja zadań określonych jako zadania własne finansowana będzie z budżetu miasta natomiast zadania koordynowane do których zaliczone zostały przede wszystkim te związane z ochroną środowiska i racjonalnym wykorzystaniem zasobów naturalnych będą finansowane ze środków przedsiębiorstw oraz tych będących w dyspozycji samorządu powiatowego oraz administracji państwowej.
W programie wymienione zostały najważniejsze zadania mające poprawić środowisko naszego miasta oraz zachować jego najcenniejsze elementy a także harmonogram uruchamiania środków finansowych dla realizacji wspomnianych wyżej zadań.
Następny z przedstawionych programów dotyczył gospodarki odpadami na terenie naszego miasta. Został on, podobnie jak program ochrony środowiska , opracowany na podstawie aktualnych przepisów obowiązujących w gospodarce odpadami , zgodnie z aktualną polityką ekologiczną państwa . Zawarte w tym planie ustalenia to kontynuacja segregacji odpadów oraz złomu i odpadów wielkogabarytowych, wywóz odpadów poza teren gminy oraz ograniczenie do minimum negatywnego oddziaływania odpadów na środowisko i podejmowanie działań w kierunku maksymalnego ich gospodarczego wykorzystania. Całość programu realizowana będzie bądź w formie zadań własnych gminy, z udziałem finansowym miasta, bądź też jako zadania koordynowane, gdzie miasto będzie współrealizatorem jednak bez konieczności kierowania na ten cel środków z miejskiego budżetu.
Projekt uchwały był analizowany przez Komisję Ochrony środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa , która pozytywnie zaopiniowała przedstawione programy, wnosząc do Rady o ich uchwalenie.
Dyskusji nie podjęto a projekt omawianej uchwały został jednogłośnie podjęty przez 14-tu radnych uczestniczących w sesji.
Uchwała Nr XX/176/2004 zatwierdzenia Programu Ochrony Środowiska i Planu Gospodarki Odpadami dla Miasta Ustroń stanowi załącznik nr 5 do protokołu.
C/ uchwalenia statutu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ustroniu
Jak poinformował Kierownik Z. Dziendziel przedstawiony pod obrady Rady nowy statut MOPS-u dostosowany został do przepisów znowelizowanej ustawy o pomocy społecznej oraz ustawy o świadczeniach społecznych . Wprowadzone tam zmiany związane były z przekazaniem do gmin całości spraw związanych z pomocą społeczną i świadczeniach rodzinnych do tej pory realizowanych przez administrację państwową przy czym z uwagi na ilość koniecznych zmian zdecydowano o opracowaniu i przedstawieniu do uchwalenia jednolitego tekst statutu.
Projekt uchwały uzyskał pozytywną opinie Komisji Budżetu i Przestrzegania Prawa a ponieważ nie podjęto dyskusji Wiceprzewodniczący S. Malina zarządził głosowanie w wyniku którego uchwała została podjęta jednogłośnie przez 14-tu radnych obecnych na sesji.
Uchwała Nr XX/177/2004r w sprawie uchwalenia statutu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ustroniu stanowi załącznik nr 6 do protokołu.
D/ ustalenia zwrotu należności za okres nieobecności mieszkańca Miejskiego Domu Spokojnej Starości w Ustroniu
Podobnie, jak w poprzednim punkcie porządku obrad także projekt powyższej uchwały przedstawiono pod obrady Rady w związku z nowelizacją ustawy o pomocy społecznej. Zgodnie z tym w projekcie tej uchwały przedstawiono propozycję zwrotu mieszkańcowi MDSS kwoty należnej tytułem jego czasowej nieobecności w tym Domu przy czym zwrotowi podlega wyłącznie równowartość kosztów wyżywienia oraz ujednoliconej opłaty za zużycie wody.
Radni nie wnieśli uwag do projektu wymienionej uchwały zatem Wiceprzewodniczący S.Malina zarządził głosowanie w wyniku którego uchwała podjęta została jednogłośnie przez 14-tu radnych uczestniczących w sesji.
Uchwała Nr XX/178/2004 w sprawie ustalenia zwrotu należności za okres nieobecności mieszkańca Miejskiego Domu Spokojnej Starości w Ustroniu stanowi załącznik nr 7 do protokołu.
E/ zmiany uchwały nr XV/145/2003 Rady Miasta Ustroń z dnia 16 grudnia 2003 r. dotyczącej zasad zbywania lokali mieszkalnych wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu gminy
Projekt powyższej uchwały przedstawiła Radca Prawny T. Banszel wyjaśniając, że przedstawiona tam propozycja zmiany zapisu tej uchwały w zakresie możliwości uzyskania bonifikaty wynika z konieczności przeciwdziałania wzrostowi spraw w których właściciele mieszkań wykupionych od gminy wnioskują o zwrot zrewaloryzowanej kaucji wpłaconej uprzednio za to mieszkanie. Wprawdzie – jak informowała T. Banszel do tej pory sprawy takie kończyły się ugodą jednak można spodziewać się zmiany sytuacji a wtedy kwoty rewaloryzowane mogą sięgać jednorazowo wysokości od 700 do 2.000 złotych. Jak dalej informowała radca Banszel problem ten pojawił się także w innych gminach dowodem czego są stosowne uchwały podjęte w tej sprawie przez rady tych gmin. Kontynuując udzieliła odpowiedzi na zgłoszoną przez radnego T. Dyrdę wątpliwość w przedmiocie zapisu traktującego o możliwości zrzeczenia się rewaloryzacji kaucji przez wnioskującego wypłatę bonifikaty , informując że jest on zgodny z zasadami zbywania własności gminnej.
Projekt uchwały uzyskał pozytywną opinię Komisji Budżetu i Przestrzegania Prawa a poddany następnie pod głosowanie został przyjęty jednogłośnie przez 14-tu radnych obecnych na sesji.
Uchwała Nr XX/179/2004 w sprawie zmiany uchwały dotyczącej zbywania lokali mieszkalnych wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu gminy stanowi załącznik nr 8 do protokołu.
F/ wykupu pgr 628/5 na poszerzenie ulicy Tartacznej
Projekt przedłożonej uchwały dotyczył wykupu przez gminę terenu aktualnie stanowiącego własność prywatną a użytkowanego jako droga dojazdowa do parcel gminnych wytypowanych na sprzedaż przez Urząd Miasta. Odpowiedni wniosek został w tej sprawie wniesiony przez właścicieli działki złożony w Urzędzie w roku 2003 zatem po ustaleniu ceny w wys.12,-zł./m2 Burmistrz skierował pod obrady Rady stosowny projekt uchwały.
Projekt uchwały uzyskał pozytywna opinie Komisji Architektury i Inwestycji a ponieważ nie podjęto dyskusji Wiceprzewodniczący S. Malina zarządził głosowanie w wyniku którego powyższa uchwała podjęta została jednogłośnie przez 14-tu radnych obecnych na sesji.
Uchwała Nr XX/180/2004 w sprawie wykupu pgr 628/5 na poszerzenie ulicy Tartacznej stanowi załącznik nr 9 do protokołu.
G/ zmiany w budżecie miasta na rok 2004
Projekt uchwały przedstawiony przez Skarbnik Miasta M. Komadowską dotyczył wprowadzenia do tegorocznego budżetu zmian po stronie dochodowej i wydatkowej budżetu. W zakresie dochodów do budżetu wprowadzone zostały środki pozyskane z funduszu PHARE przy czym środki te po stronie wydatków skierowane zostały na dofinansowanie projektu „Czantoria bez granic” natomiast środki pozyskane od sponsorów, zgodnie z ich dyspozycją , zostały skierowane na rzecz reklamy miasta. Dalsze zmiany w budżecie dotyczyły przeniesień części środków z działu Kultura i ochrona dziedzictwa narodowego do działu turystyki ze wskazaniem wydatkowania tych środków – jako wkładu własnego gminy - na rzecz realizacji projektu „Czantoria bez Granic” .
Projekt uchwały analizowała Komisja Budżetu i Przestrzegania Prawa, która pozytywnie zaopiniowała przedstawione tam propozycje.
Nie podjęto głosów w dyskusji zatem Wiceprzewodniczący S.Malina zarządził głosowanie w wyniku którego projekt uchwały został podjęty jednogłośnie przez 14-tu radnych uczestniczących w sesji.
Uchwała Nr XX/181/2004 w sprawie zmian w budżecie miasta na rok 2004 stanowi załącznik nr 11 do protokołu.
6. Interpelacje
W okresie między sesyjnym nie wniesiono żadnych interpelacji pisemnych zatem Wiceprzewodniczący S. Malina uznała ten punkt porządku obrad za wyczerpany.
7. Zapytania radnych i bieżące sprawy miasta
Podejmując w pierwszej kolejności głos w tym punkcie porządku obrad radny W. Śliż poinformował, że dzierżawca boiska w Hermanicach / KS Nierodzim/ nie wywiązuje się ze swoich obowiązków utrzymywania tam należytego porządku. Aktualnie płyta boiska nie jest wykoszona, co w konsekwencji uniemożliwia chętnym korzystanie także ze znajdujących się tam urządzeń. Odpowiadając w tej sprawie Burmistrz informował, że miasto zleci wykoszenie boiska przy czym uznał za wskazane aby także mieszkańcy włączyli się w prace porządkowe na tym obiekcie.
W tej sprawie zabrała następnie głos radna K. Brandys – członek zarządu KS Nierodzim , dzierżawcy wspomnianego boiska – informując, że w najbliższym okresie Klub z Nierodzimia planuje , ze względów finansowych, rozwiązanie umowy zawartej uprzednio na dzierżawę boiska w Hermanicach.
Z dalszych spraw :
- Przewodniczący ZO Ustroń Górny A. Gawlik interweniował w sprawie braku oświetlenia ulicy Partyzantów – od budynku Banku Spółdzielczego . Sugerował także aby przy modernizacji sceny w MDK ”Prażakówka” przemyśleć ewentualność dostosowania sceny do potrzeb kina poprzez zamontowanie ruchomego ekranu,
- R. Siwiec- Przewodniczący ZO Poniwiec mówił o konieczności remontu dziur na ulicach Drozdów oraz przy wjeździe na ulice Lipową gdzie proponował także wykonanie kratki ściekowej w celu likwidacji tworzących się tam zastoin wody w okresie opadów,
K. Kukla – Przewodnicząca ZO Ustroń Dolny interweniowała w sprawie wykoszenia pasa drogowego przy wjeździe z ulicy Stawowej do ulicy Cieszyńskiej.
8. Bieżące sprawy Rady Miasta
W sprawach bieżących Wiceprzewodniczący S. Malina poinformował o planowanym wyjeździe radnych w m-cu sierpniu do Hajdunanas oraz możliwości, skorzystania także w tej miejscowości z indywidualnego wypoczynku .
Następnie odczytał pismo Dyrektora Wojewódzkiej Biblioteki w którym wysoko ocenił on pracę Biblioteki Miejskiej a także podziękowanie prof. Religi za udział radnych we współfinansowaniu budowy polskiego, sztucznego serca oraz przekazał zaproszenie do uczestnictwa w imprezie „Dzieci – dzieciom, dzieci-rodzicom „ oraz imprezie sportowej samorządowców w Brennej.
Ustalono terminy posiedzeń komisji koordynacyjnej w m-cu czerwcu br. oraz termin następnej sesji Rady posiedzeń niektórych komisji Rady .
8. Zakończenie
Wobec wyczerpania porządku obrad sesji Wiceprzewodniczący S.Malina podziękował radnym oraz zaproszonym gościom uczestniczącym w obradach a następnie ogłosił zamknięcie sesji.
Sesja zakończyła się o godz.17,10.
Prot. I.Hernik
Opublikował w BIP: | Administrator |
---|---|
Data opublikowania: | 23.06.2004 11:48 |
Ostatnio zaktualizował: | Administrator |
Data ostatniej aktualizacji: | 16.11.2004 08:22 |
Liczba wyświetleń: | 3 |
Przepraszamy, funkcjonalność tymczasowo niedostępna.